ViscoHeel®

Високоеластична петна влошка за растеретување на тетивите, лигаментите и зглобовите

 

ViscoHeel, високоеластична влошка за пета наменета за убалжување на удари на зглобовите на глуждот, коленото и колкот, во случај на остеоартритис на коленото или колковите, endoprostheses, болка во регионот на Ахиловата тетива (achillodynia) и деформитети Haglund ( “пумпа судрат “).

* Нежна на вашата кожа

* Не се лизга

* Трајни

 

Удобност за вашата пета

ViscoHeel силиконските влошки за пета го олеснуваат секој Ваш чекор. На тој начин се обезбедува заштита на зглобовите и половината, го намалува непријатениот притисок под петата.. Анатомски обликуваната влошка за  пета направена од високо квалитетen силикон ги растеретува мускулите и тетивите во потколениците и дава подршка во случаи на деформитет Haglund. Кога се носи во само еден чевел, ViscoHeel исто така може да ја надоплони разликата во должина помеѓу двете нозе до 10 мм.

 

Трајни и нежна за кожата

Висококвалитетниот матерјал од кој се изработени дозволуваат секојдневна употреба на ViscoHeel и тоа во подолг период кој истовремено е нежен за кожата, лесно се одржува чист и и има неверојатна издржливост. Влошките ViscoHell се позиционирани под петата во текот на целиот ден без лизгање.

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!